התחזית שפורסמה אצלנו לפני כשנה- 2016 תהיה שנת עליה מהתפוצות והמשך עלית מחירים

עפ"י נתונים שפורבמו לאחרונה בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות מצפים לגל של כ- 30,000 עולים בשנה הקרובה בעיקר מצרפת(בשל האנטישמיות) אך גם מארה"ב, רוסיה ואוקראינה.

בסקר שוק שערכנו לאחרונה נבחנו עסקאות ומחירי מכירה לדירות חדשות, בפרויקטים באזור שכונת רמב"ם בגבעתיים- הממצאים מפתיעים!.

שכונת גבעת רמב"ם ממוקמת בלב גבעתיים, בסמוך לת"א. השכונה ותיקה ושמה נלקח מהרחוב הראשי שחוצה אותה-     רח' רמב"ם.

השכונה וותיקה וכוללת בנייני מגורים ושילוב של מסחר ומגורים לאורך הרחובות הראשיים. הרחובות הצדדים כוללים בעיקר בנייני מגורים נמוכים עם גגות רעפים. השכונה צפופה יחסית ובצידה הצפוני היא גובלת בבית עלמין נחלת יצחק. למעט אזורים מובחרים ומבוקשים למגורים כגון מגדל המים, ככר רמב"ם ואזור בריכת רמב"ם, האזור צפוף, קיימת בו מצוקת חניה ולכן נחשב כאזור בינוני בעיר.

לאחרונה קיימת מגמת התחדשות ובידול השכונה שבאה לידי ביטוי בכניסה של בתי קפה ומסעדות חדשות בעיקר באזור ככר רמב"ם, לגבי תחום הבניה למגורים ישנם פרויקטים נקודתיים יוקרתיים שחלקם נבנו בסגנונות באהאוס וזאת לאחר הריסת מבנה ישן שניצב על המגרש. אם ניקח בחשבון העדר מגרשים פנויים בגבעתיים בשילוב מיתוג השכונה כיוקרתית, וביקוש ער לדירות בשל המיקום וכל אותם גורמים שמנינו, נקבל תופעה של התנפלות יזמים/קבלנים על כל מגרש ריק וכפועל יוצא מחירי דירות גבוהים בהתאם.

למשל בפרויקטים ברחובות רמז, אנצו סירני, יד מרדכי, גנסין וכד' מוצעות ואף נמכרות דירות 4 חדרים על בסיס של כ- 27,000 ש"ח/מ"ר בערך, הכל תלוי בקומה, גימור, כוונים וכד'.

כמובן שיש בכך להצביע על שוק נדל"ן חזק ופעיל שמצליח למשוך אוכלוסיה חזקה, ולהשיג מחירי מכירה שאינם מביישים את האזורים המובחרים בת"א.

החפץ לרכוש דירת 4 חדרים חדשה+מעלית וחניה בפרויקט בניה חדש,  במיקום שקט בשכונת רמב"ם בגבעתיים, יצטרך להיפרד מסכום "צנוע" בסך- 2.6  מיליון ש"ח(יתכן שאף יותר -המחיר עודכן לאחרונה).

מבחינה שמאית כל עוד ישנם קונים שמוכנים לרכוש נכסים במחירים הנ"ל, העסקאות מייצגות את מחיר השוק ואת עוצמת הביקושים. כמובן שארועים חיצונים יכולים להפוך את המגמה על פיה ובכל מקרה אין בכתבה זאת משום ייעוץ כלשהוא לרכישת או הימנעות מרכישת נכס.

לידיעתכם, יש לקבל ייעוץ פרטני לגבי כל עיסקה ועיסקה בנפרד ומראש.

 

שתף את המאמר

הצטרפו לקבוצת ה-Whatsapp של מומחי הנדל"ן!

כל העדכונים המקצועיים, הזדמנויות עסקיות ונכסים בהזדמנות

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן