מיתחם לביא- גבעתיים

שכונת פועלי הרכבת בחלק הצפוני של גבעתיים היתה באופן מסורתי שכונה מנומנמת שרחוקה מהזוהר ומרמת המחירים של שכונות אחרות בעיר כגון: שטח 9, בורוכוב והמגדל ברמב"ם.  לאחרונה יזמים זריזים זיהו את הפוצנציאל בשכונה ואת הנגישות הטובה אליה(דרך בן גוריון, כופר הישוב ורח" כצנלסון) ואיתרו מגרשים גדולים כדי להוציא לפועל פרויקטים חדשים, למשל מגדל היהלום שנבנה על חורבותיו של קולנוע הדר המיתולוגי( בשטח של 3.4 דונם, המגדל מתנשא לגובה של 22 קומות). כמו כן, התבשרנו לאחרונה גם על מכירת מגרש החניה הגדול בככר נח לצורך בנית פרויקט מגורים.

אחד הפרויקטים המעניינים בעיר היה מיתחם לביא- הפרויקט מוצג ע"י עיריית גבעתיים כאחד מהמתחמים המיועדים לפינוי בינוי, מדובר על מובלעת של העיר גבעתיים בגדה המזרחית של דרך בן גוריון(שברובה שייכת לרמת-גן).       בפרויקט תיכננו לפנות  מספר בנייני רכבת ישנים עם חצרות פנימיות גדולות מאוד, לטובת פרויקט חדש וגרנדיוזי של 225 יחידות דיור. היום(2/6/2011) נתבשרנו כי:

6/2012 הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז ת"א החליטה להשאיר על כנה את ההחלטה לדחיית התוכנית אחרי בקשת הדיירים לערוך דיון מחודש. להזכיר, לפני שבועיים החליטה ועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית לבטל את הפרויקט שתוכנן למתחם, שהיה אמור להביא לבניית 225 דירות, תוך קבלת התנגדויותיהם של תושבי ר"ג השכנה, של החברה להגנת הטבע ושל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

4/2013  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000836850#fromelement=hp_folders_607

להלן ההחלטה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000839742#FromSearchPage

 

למרות זאת כדאי לשים לב להתפתחות המחירים בשכונת פועלי הרכבת. כיום דירת 4 חדרים באזור בבנין רגיל כולל מעלית וחניה(לשאלת רבים בעקבות הכתבה לא מדובר על מגדל יוקרתי ולא על רחובות סואנים ומסחריים) מוערכת בגבולות 1.7-1.8 מיליון ש"ח והכל משתנה בהתאם למיקום, סוג הבנין, סטנדרט ומאפייני הדירה. אני מאמין שקיים פוטנציאל השבחה לנכסי נדל"ן בשכונה הנ"ל, ובכל מקרה יש להתייעץ עם שמאי מקרקעין לפני כל עיסקת נדל"ן.

נכון להיום 6/2019 הבניינים הישנים עדין נמצאים בשטח ולא צפוי פרויקט בקרוב.

גד קרן- כלכלן ושמאי מקרקעין.

שתף את המאמר

הצטרפו לקבוצת ה-Whatsapp של מומחי הנדל"ן!

כל העדכונים המקצועיים, הזדמנויות עסקיות ונכסים בהזדמנות

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן